5 Kvě

Další dva cenné kovy z ME v plavání

Dnešní finále českých reprezentantů Běly Třebínové a Jana Povýšila dopadly na výbornou.

Nejprve plaval finálový závod na 150 m polohovky Jan Povýšil, který měl v dopoledních rozplavbách čtvrtý nejlepší čas. Vše tedy nasvědčovalo, že ve finále se strhne velký boj o medaile. Honza zabojoval a svého největšího soupeře Itala Morelliho porazil o 65 setin vteřiny a vybojoval již druhou bronzovou medaili. Zvítězil Rus Zhdanov a druhý skončil Dán Larsen.

O hodinu a půl později nastoupila ke svému finále na 50 m znak Běla Třebínová. Svůj čas z dopolední rozplavby zlepšila ještě o více než sekundu. Sice to nestačilo na zlatou medaili a Španělku Peralesovou, ale Běla si výkonem 45,14 s zajistila stříbrnou medaili. Třetí skončila Norka Rungová.